Pllakë MDF/Pllakë densiteti

Përshkrim i shkurtër:

Pllakë densiteti (MDF)të cilat sipas densitetit mund të ndahen në tabelë me densitet të lartë, dërrasë me densitet të mesëm dhe tabelë me densitet të ulët.Siç e dimë të gjithë, bordi i densitetit zakonisht i referohet bordit me densitet të mesëm, i quajtur gjithashtu fibër me densitet të mesëm, i cili është bërë nga druri ose fibra bimore.Ndarja mekanike dhe trajtimi kimik, i përzier me ngjitës dhe agjentë të papërshkueshëm nga uji, dhe më pas trotuari, formimi, temperatura e lartë dhe kufiri i presionit të lartë në një lloj dërrase artificiale, dendësia e tij është relativisht uniforme, funksioni mekanik është afër drurit dhe është një produkt shumë i popullarizuar i paneleve me bazë druri në botë.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

detajet e produktit

Në përgjithësi, MDF përdoret si material bazë për panelet e dyerve me adsorbim PVC.Më në detaje, MDF përdoret në dhomat e magazinimit, dollapët e këpucëve, mbulesat e dyerve, mbulesat e dritareve, skajet etj. MDF ka një gamë të gjerë aplikimesh në industrinë e arredimit të shtëpisë.

Përparësitë e tij janë të dukshme, seksioni kryqëzues i MDF ka të njëjtën ngjyrë dhe shpërndarje uniforme të grimcave.Sipërfaqja është e sheshtë dhe përpunimi është i thjeshtë;Struktura është kompakte, aftësia e formësimit është e shkëlqyer, nuk është e lehtë të deformohet nga lagështia dhe përmbajtja e formaldehidit është e ulët.Ka shumë lloje të pllakave të densitetit në ngjyra dhe madhësi, dhe fabrika mund të personalizojë produkte që plotësojnë pritjet e klientëve sipas nevojave të klientëve të ndryshëm.

Karakteristikat dhe Avantazhet

■ Çertifikuar FSC & ISO (certifikatat janë të disponueshme sipas kërkesës)

■ Bërthama: plepi, bërthama e drurit të fortë, bërthama eukalipt, thupër ose bërthamë e kombinuar

■ Ngjyra: sipas nevojës

■ Ngjitës: zam melamine WBP ose zam fenolik WBP

■ Lehtë për t'u përfunduar dhe përpunuar

■ Një lloj dërrase e bukur dekorative

■ Sipërfaqja e pllakës së dendësisë mund të rimesohet në materiale të ndryshme

■ Të përdoret në inxhinierinë e dekorimit arkitektonik

■ Veti të shkëlqyera fizike, material homogjen, pa probleme dehidrimi

Parametri

 

Artikulli Vlera Artikulli Vlera
Vendi i origjinës Guangxi, Kinë Sipërfaqe e lëmuar dhe e sheshtë
Emri i markës Përbindësh Veçori performancë e qëndrueshme, rezistente ndaj lagështirës
Materiali fibër druri Ngjitës WBP Melamine, etj
Bërthamë plepi, drurë, eukalipt Standardet e emetimit të formaldehidit: E1
Gradë klasës së parë Përmbajtja e lagështisë 6%~10%
Ngjyrë ngjyra kryesore Fjalë kyçe Pllakë MDF
Madhësia 1220*2440 mm MOQ 1*20 GP
Trashësia 2 mm deri në 25 mm ose sipas kërkesës Kushtet e Pagesës: T/T/ ose L/C
Përdorimi Të brendshme Koha e dërgimit brenda 15 ditëve pas marrjes së depozitës ose L/C origjinale

Kompania

Kompania jonë tregtare Xinbailin vepron kryesisht si agjent për kompensatë ndërtimi të shitur drejtpërdrejt nga fabrika e drurit Monster.Kompensata jonë përdoret për ndërtim shtëpish, trarë urash, rrugë, projekte të mëdha betoni etj.

Produktet tona eksportohen në Japoni, MB, Vietnam, Tajlandë, etj.

Ka më shumë se 2000 blerës ndërtimi në bashkëpunim me industrinë Monster Wood.Aktualisht, kompania po përpiqet të zgjerojë shkallën e saj, duke u fokusuar në zhvillimin e markës dhe duke krijuar një mjedis të mirë bashkëpunimi.

Cilësi e garantuar

1.Certifikimi: CE, FSC, ISO, etj.

2. Eshte me materiale me trashesi 1.0-2.2mm qe eshte 30%-50% me rezistente se kompensata ne treg.

3. Pllaka bërthamore është bërë nga materiale miqësore me mjedisin, material uniform, dhe kompensata nuk lidh boshllëk ose deformim.

FQA

Pyetje: Cilat janë avantazhet tuaja?

Përgjigje: 1) Fabrikat tona kanë më shumë se 20 vjet eksperiencë në prodhimin e kompensatës me film, laminat, kompensatë mbyllëse, kompensatë melamine, dërrasë grimcash, rimeso druri, dërrasë MDF, etj.

2) Produktet tona me lëndë të para me cilësi të lartë dhe sigurim të cilësisë, ne jemi në shitje direkt nga fabrika.

3) Ne mund të prodhojmë 20000 CBM në muaj, kështu që porosia juaj do të dorëzohet në një kohë të shkurtër.

Pyetje: A mund të printoni emrin dhe logon e kompanisë në kompensatë ose paketa?

Përgjigje: Po, ne mund të printojmë logon tuaj në kompensatë dhe pako.

Pyetje: Pse zgjedhim Kompensatë me fytyrë me film?

Përgjigje: Kompensata me fytyrë me film është më e mirë se kallëpi prej hekuri dhe mund të plotësojë kërkesat e ndërtimit të kallëpit, ato prej hekuri janë të lehta për t'u deformuar dhe vështirë se mund të rikuperojnë butësinë e saj edhe pas riparimit.

Pyetje: Cili është kompensata me çmimin më të ulët të filmit?

Përgjigje: Kompensata e bërthamës së kyçit të gishtave është më e lira në çmim.Bërthama e saj është bërë nga kompensatë e ricikluar kështu që ka çmim të ulët.Kompensata e bërthamës së kyçit të gishtave mund të përdoret vetëm dy herë në kallep.Dallimi është se produktet tona janë bërë nga bërthama eukalipt/pishe me cilësi të lartë, të cilat mund të rrisin kohën e ripërdorimit me më shumë se 10 herë.

Pyetje: Pse të zgjidhni eukaliptin/pishën për materialin?

Përgjigje: Druri i eukaliptit është më i dendur, më i fortë dhe fleksibël.Druri i pishës ka qëndrueshmëri të mirë dhe aftësi për t'i bërë ballë presionit anësor.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Produkte të ngjashme

  • High Density Board/Fiber Board

   Bordi me densitet të lartë/Pllakë me fibra

   Detajet e produktit Për shkak se kjo lloj dërrase druri është e butë, rezistente ndaj goditjes, forcë e lartë, dendësi uniforme pas shtypjes dhe ripërpunim i lehtë, është një material i mirë për prodhimin e mobiljeve.Sipërfaqja e MDF-së është e lëmuar dhe e sheshtë, materiali është i mirë, performanca është e qëndrueshme, buza është e fortë dhe është e lehtë për t'u formësuar, duke shmangur problemet e prishjes dhe të ngrënjes nga mola.Është superiore ndaj pllakave të grimcave për sa i përket forcës së përkuljes dhe...