Kompensatë me fytyrë me film të zi me cilësi të lartë për ndërtim

Përshkrim i shkurtër:

Kjo cilësi e lartëkompensatë me film të zipër ndërtim mund të shtypet një herë e nxehtë ose dy herë e nxehtë.Përdoret kryesisht për ndërtimin e derdhjes së betonit, shtëpi, ura, shkolla, spitale, projekte të ruajtjes së ujit dhe projekte të tjera.Sipërfaqja e Kompensatës me fytyrë me film të zi me cilësi të lartë është shumë e lëmuar dhe e ndritshme, kështu që tregon performancë shumë të mirë shkuljeje kur derdhet betoni.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Nuk ka boshllëqe në anë për të parandaluar hyrjen e ujit të shiut.Ka performancë të mirë të papërshkueshme nga uji dhe sipërfaqja nuk është e lehtë për t'u rrudhur.Prandaj, përdoret më shpesh sesa panelet e zakonshme të laminuara.Mund të përdoret në zona me mot të ashpër dhe nuk është e lehtë për t'u çarë dhe për të mos deformuar.

Laminatet me film të zi janë kryesisht 1830mm*915mm dhe 1220mm*2440mm, të cilat mund të prodhohen sipas kërkesave të trashësisë së 8-11 shtresave të klientëve.Shtypja e nxehtë dytësore përdoret për rrafshim për të siguruar uniformitetin e shabllonit, forcën dhe viskozitetin e mirë të lidhjes dhe uniformitetin.

Pyetjet e bëra më shpesh

1. Çarje: Arsyet: çarje panelesh, çarje të pllakave të gomës.Masat parandaluese: Kur kontrolloni (kur zgjidhni dërrasat), kushtojini vëmendje t'i zgjidhni ato, fshini pllakat plastike jo-shkatërruese dhe rregulloni ato me kujdes.

2. Mbivendosja: Arsyeja: dërrasë plastike, dërrasë e thatë, mbushja është shumë e madhe (intervali është shumë i madh (shumë i vogël) Masat parandaluese: mbushni vrimën sipas një madhësie të caktuar dhe nuk mund të tejkalojë vrimën origjinale.

3. Rrjedhje e bardhë: Arsyeja: Nuk është mjaftueshëm uniforme kur vaji i kuq kalohet një ose dy herë.Masat parandaluese: Gjatë inspektimit shtoni manualisht vajin e kuq.

4. Pllaka e shpërthimit: Arsyeja: pllaka e lagur (dërrasë plastike) nuk është e thatë mjaftueshëm.Masat paraprake: Inspektoni dërrasat e bërthamës së drurit gjatë transportit.

5. Sipërfaqja e dërrasës është e ashpër: Arsyeja: mbushni vrimën, bishti i thikës së dërrasës së drurit është më i hollë.Masat parandaluese: përpiquni të zgjidhni një pllakë druri të sheshtë.

Kompania

Kompania jonë tregtare Xinbailin kryesisht vepron si agjent për kompensatë ndërtimi të shitur drejtpërdrejt nga fabrika e drurit Monster.Kompensata jonë përdoret për ndërtim shtëpish, trarë urash, rrugë, projekte të mëdha betoni etj.

Produktet tona eksportohen në Japoni, MB, Vietnam, Tajlandë, etj.

Ka më shumë se 2000 blerës ndërtimi në bashkëpunim me industrinë Monster Wood.Aktualisht, kompania po përpiqet të zgjerojë shkallën e saj, duke u fokusuar në zhvillimin e markës dhe duke krijuar një mjedis të mirë bashkëpunimi.

Cilësi e garantuar

1.Certifikimi: CE, FSC, ISO, etj.

2. Eshte me materiale me trashesi 1.0-2.2mm qe eshte 30%-50% me rezistente se kompensata ne treg.

3. Pllaka bërthamore është bërë nga materiale miqësore me mjedisin, material uniform, dhe kompensata nuk lidh boshllëk ose deformim.

Parametri

Vendi i origjinës Guangxi, Kinë Materiali kryesor pisha, eukalipt
Numri i modelit Kompensatë me fytyrë me film të zi me cilësi të lartë për ndërtime Bërthamë pishe, eukalipt ose te kerkuara nga klientet
Gradë Klasi i parë Fytyra/Prapa E zezë
Madhësia 1830mm*915mm/1220mm*2440mm Ngjitës MR, melamine, WBP, fenolike
Trashësia 18 mm ose sipas nevojës Përmbajtja e lagështisë 5%-14%
Numri i plisave 8-11 shtresa Koha e dërgimit Brenda 20 ditëve pas konfirmimit të porosisë
Përdorimi Jashtë, ndërtim, trarë urë etj. Paketimi Paketim standard i eksportit
Dendësia 500-700 kg/cbm Kushtet e pagesës T/T, L/C

 

FQA

Pyetje: Cilat janë avantazhet tuaja?

Përgjigje: 1) Fabrikat tona kanë më shumë se 20 vjet përvojë në prodhimin e kompensatës me film, laminateve, kompensatës së grilave, kompensatës melamine, dërrasës së grimcave, rimesove të drurit, dërrasave MDF, etj.

2) Produktet tona me lëndë të para me cilësi të lartë dhe sigurim të cilësisë, ne jemi në shitje direkt nga fabrika.

3) Ne mund të prodhojmë 20000 CBM në muaj, kështu që porosia juaj do të dorëzohet në një kohë të shkurtër.

Pyetje: A mund të printoni emrin dhe logon e kompanisë në kompensatë ose paketa?

Përgjigje: Po, ne mund të printojmë logon tuaj në kompensatë dhe pako.

Pyetje: Pse zgjedhim Kompensatë me fytyrë me film?

Përgjigje: Kompensata me fytyrë me film është më e mirë se kallëpi prej hekuri dhe mund të plotësojë kërkesat e ndërtimit të kallëpit, ato prej hekuri janë të lehta për t'u deformuar dhe vështirë se mund të rikuperojnë butësinë e saj edhe pas riparimit.

Pyetje: Cili është kompensata me çmimin më të ulët të filmit?

Përgjigje: Kompensata e bërthamës së kyçit të gishtave është më e lira në çmim.Bërthama e saj është bërë nga kompensatë e ricikluar kështu që ka çmim të ulët.Kompensata e bërthamës së kyçit të gishtave mund të përdoret vetëm dy herë në kallep.Dallimi është se produktet tona janë bërë nga bërthama eukalipt/pishe me cilësi të lartë, të cilat mund të rrisin kohën e ripërdorimit me më shumë se 10 herë.

Pyetje: Pse të zgjidhni eukaliptin/pishën për materialin?

Përgjigje: Druri i eukaliptit është më i dendur, më i fortë dhe fleksibël.Druri i pishës ka qëndrueshmëri të mirë dhe aftësi për të përballuar presionin anësor.

Rrjedha e prodhimit

1.Lëndë e parë → 2. Prerje trungje → 3.Tarë

4.Ngjiteni në çdo rimeso → 5.Rregullimi i pllakave → 6.Presim i ftohtë

7.Ngjitës/Laminim i papërshkueshëm nga uji →8.Presim i nxehtë

9.Cutting Edge → 10.Spray Paint →11.Paketa


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Produkte të ngjashme

  • Black Film Color Veneer Board Film Faced Plywood for Concrete and Construction

   Filmi i zi me rimeso me ngjyrë të dërrasës me llaç me fytyrë...

   Detajet e produktit Vetitë e përcaktuara nga testimi mekanik: cilësi e qëndrueshme, ngjitje fillestare ≧ 6N, rezistencë e mirë në tërheqje, performancë e lartë, kompensata prej druri nuk deformohet ose shtrembërohet, shkallë e lartë e ripërdorimit.Trashësia e pllakës është uniforme dhe përdoret ngjitës special.Sigurohuni që bordi i bërthamës të jetë i klasës A dhe trashësia e produktit i plotëson kërkesat.Kompensata nuk çahet, ka një modul të fortë elastik, pastrohet dhe pritet lehtë, është i fortë dhe i fortë, është ...

  • Brown Film Faced Plywood Construction Shuttering 

   Grila ndërtimi me fytyra me kompensatë me film kafe

   Përshkrimi i produktit Kompensata jonë e mbuluar me film ka qëndrueshmëri të mirë, nuk është e lehtë për t'u deformuar, nuk deformohet dhe mund të ripërdoret deri në 15-20 herë, e cila është miqësore me mjedisin dhe çmimi është i përballueshëm.Kompensatë e përballuar me film zgjedh si lëndë të para pisha dhe eukalipt me cilësi të lartë;Përdoret ngjitës i cilësisë së lartë dhe i mjaftueshëm dhe i pajisur me profesionistë për rregullimin e ngjitësit;Një lloj i ri i makinës për gatimin e ngjitësit të kompensatës përdoret për të siguruar ngjitje uniforme...

  • 15mm Formwork Phenolic Brown Film Faced Plywood

   Kompensatë me fytyrë me film fenolik kafe 15 mm

   Përshkrimi i produktit Sipërfaqja e kësaj Kompensatë me fytyrë me film fenolik kafe 15 mm është shumë rezistente ndaj korrozionit dhe lagështisë, e lëmuar dhe e lehtë për t'u qëruar nga çimentoja e kallëpeve dhe e lehtë për t'u pastruar.Bërthama është e papërshkueshme nga uji dhe nuk fryhet, aq e fortë sa të mos thyhet.Skajet e kompensatës me fytyrë me film kafe janë të veshura me një bojë të papërshkueshme nga uji.Avantazhet e produktit • Dimensioni: ...

  • Fresh Water Formwork Film Faced Plywood

   Kompensatë me kallëp me ujë të freskët

   Avantazhi 1. Pa tkurrje, pa ënjtje, pa plasaritje, pa deformim në kushte të temperaturës së lartë, rezistent ndaj zjarrit dhe zjarrit 2. Ndryshueshmëri e fortë, montim dhe çmontim i përshtatshëm, lloji, forma dhe specifikimi mund të personalizohen sipas kërkesave tuaja 3. Ka karakteristikat Kompania kundër insekteve, anti-korrozionit, fortësisë së lartë dhe stabilitetit të fortë Kompania jonë tregtare Xinbailin vepron kryesisht si një moshë...

  • 18mm Film Faced Plywood Film Faced Plywood Standard

   Kompensatë me fytyrë 18 mm Film me kompensatë me fytyrë Stan...

   Përshkrimi i produktit Kompensata e mbuluar me film 18 mm zgjedh si lëndë të para pisha dhe eukalipt me cilësi të lartë;Përdoret ngjitës i cilësisë së lartë dhe i mjaftueshëm dhe i pajisur me profesionistë për rregullimin e ngjitësit;Një lloj i ri i makinës për gatimin e ngjitësit të kompensatës përdoret për të siguruar furçim uniform të ngjitësit dhe për të përmirësuar cilësinë e produktit.Gjatë procesit të prodhimit, punonjësve u kërkohet të rregullojnë bordet në mënyrë të arsyeshme për të shmangur përputhjen joshkencore të tabelave të dyfishta, ...

  • Concrete Formwork Wood Plywood

   Kompensatë druri Formwork betoni

   Përshkrimi i produktit Kompensata jonë e mbuluar me film ka qëndrueshmëri të mirë, nuk është e lehtë për t'u deformuar, nuk deformohet dhe mund të ripërdoret deri në 15-20 herë, e cila është miqësore me mjedisin dhe çmimi është i përballueshëm.Kompensatë e përballuar me film zgjedh si lëndë të para pisha dhe eukalipt me cilësi të lartë;Përdoret ngjitës i cilësisë së lartë dhe i mjaftueshëm dhe i pajisur me profesionistë për rregullimin e ngjitësit;Një lloj i ri makinerie gatimi me ngjitës kompensatë përdoret për të...