Вести од компанијата

 • Што е иверица со црн филм?

  Што е иверица со црн филм?

  Иверица со црн филм, исто така наречена бетонска иверица, формална или морска иверица.Отпорен е на напади од корозија и вода, лесно се комбинира со други материјали и лесно се чисти и сече.Обработката на рабовите на иверицата со водоотпорна боја ја прави многу отпорна на вода и абење....
  Прочитај повеќе
 • Иверица со чиста вода

  Иверица со чиста вода

  Специфични детали за иверица со филм со чиста вода: Име иверица со филм со чиста вода Големина 1220*2440мм(4'*8'),915*1830мм (3'*6') или по барање Дебелина 9~21мм Толеранција на дебелина +/-0,2мм ( дебелина<6мм) +/-0,5мм (дебелина≥6мм) Третман за површински фурнир за лице/заден бор Полиран/Не-Поли...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете иверица

  Како да изберете иверица

  Пред два дена, еден клиент рече дека многу од иверицата што ја добил се разложени во средината и дека квалитетот е многу лош.Ме консултираше како да ја идентификувам иверицата.Му одговорив дека производите вредат секој денар, цената е преефтина, а квалитетот нема да биде многу залог...
  Прочитај повеќе
 • Продавачите се ставени во карантин - Monster Wood

  Продавачите се ставени во карантин - Monster Wood

  Минатата недела, нашиот оддел за продажба отиде во Беихаи и беше побарано да се стави во карантин по враќањето.Од 14-ти до 16-ти побаравме да се изолираме дома, а на вратата од домот на колегата беше залепен „печат“.Секој ден, медицинскиот персонал доаѓа да се регистрира и да спроведе тестови на нуклеинска киселина.Ние потекнуваме...
  Прочитај повеќе
 • Monster Wood – турнеја Beihai

  Monster Wood – турнеја Beihai

  Минатата недела, нашата компанија им даде одмор на сите вработени во одделот за продажба и ги организираше сите заедно да патуваат во Беихаи.Утрото на 11 јули (јули) автобусот не однесе до брзата железничка станица, а потоа официјално го започнавме патувањето.Во хотелот во Беихаи пристигнавме во 3:00 часот во...
  Прочитај повеќе
 • За иверица - Нашето осигурување за квалитет

  За иверица - Нашето осигурување за квалитет

  Како прво одговорно лице за квалитетот и безбедноста на увезените и извезените производи, компанијата свечено ветува дека ќе ги преземе следните мерки за контрола на квалитетот на сопствените производи: I. Почитувајте ги соодветните закони и прописи како што се „Увоз и извоз Стоковната инспекција...
  Прочитај повеќе
 • Професионален извоз-иверица

  Професионален извоз-иверица

  Оваа недела, царинскиот персонал дојде во нашата фабрика за да ја води работата за спречување на епидемијата и ги даде следните упатства.Дрвените производи ќе произведуваат штетници и болести, па без разлика дали се увезуваат или извезуваат, сите растителни производи што вклучуваат цврсто дрво мора да се дезинфицираат на висока температура пред ...
  Прочитај повеќе
 • Цилиндрична иверица

  Цилиндрична иверица

  Цилиндричната иверица е изработена од висококвалитетна топола, која е полесна од обичната топола, има висока јачина, добра цврстина и лесно се конструира.Површината е направена од голема јин иверица, внатрешниот и надворешниот филм од епоксидна смола е мазен, водоотпорен и дише.Цилиндрично истурање бетон...
  Прочитај повеќе
 • Детален опис

  Детален опис

  18мм*1220мм*2440мм Материјал: панел од борово дрво, лепак еукалиптус и борови јадро: Основната плоча е изработена од меламински лепак, а површинскиот слој е изработен од лепак со фенолна смола. пати брусење, 1 пати топло пресување Вид на филм: Увезен филм (...
  Прочитај повеќе
 • Нашите подобрувања на производот и одговори на прашања

  Нашите подобрувања на производот и одговори на прашања

  Неодамна нашата производствена формула е надградена, црвената градежна фолија се соочува со иверица користи фенол лепак, бојата на површината е црвенокафена, што е помазна и водоотпорна.Уште повеќе, количината на употребениот лепак е 250 g, повеќе од вообичаено, а притисокот се зголемува на поголем, а со тоа и јачината ...
  Прочитај повеќе
 • Повторно избувна домашната епидемија

  Повторно избувна домашната епидемија

  Домашната епидемија повторно избувна, а многу делови од земјата беа затворени за управување, Гуангдонг, Џилин, Шандонг, Шангај и некои други провинции се сериозно погодени од епидемијата. Со цел ефикасно да се намали ризикот од пренесување, стотици области имаат имплементирано стри...
  Прочитај повеќе
 • Нова ѕвезда во полето на градежни кофражни,ЗЕЛЕНА ПП ПП ПЛАСТИЧЕН ФИЛМ ЛИЦА Иверица

  Нова ѕвезда во полето на градежни кофражни,ЗЕЛЕНА ПП ПП ПЛАСТИЧЕН ФИЛМ ЛИЦА Иверица

  Со континуираниот развој на градежната индустрија, типовите на градежни кофражни исто така се појавуваат еден по друг.Во моментов, постојната кофраж на пазарот главно вклучува кофражни дрвени, челични кофражни, алуминиумски кофражни, пластични кофражни итн. При изборот на кофраж,...
  Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3