Плочка од МДФ/Табла за густина

Краток опис:

Табла со густина (МДФ) која може да се подели на плоча со висока густина, плоча со средна густина и плоча со мала густина според густината.Како што сите знаеме, таблата со густина обично се однесува на плочата со средна густина, исто така наречена лесна плоча со средна густина, која е направена од дрво или растителни влакна.Механичко одвојување и хемиски третман, измешани со лепила и водоотпорни средства, а потоа тротоар, обликување, висока температура и висок притисок граница во вид на вештачка плоча, нејзината густина е релативно рамномерна, механичката функција е блиска до дрвото и е многу популарен производ од панели на база на дрво во светот.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот

Општо земено, МДФ се користи како основен материјал за ПВЦ адсорпциони панели на вратите.Подетално, МДФ се користи во простории за складирање, кабинети за чевли, капаци на врати, покривки за прозорци, первази итн. МДФ има широк спектар на примени во индустријата за мебел за домови.

Неговите предности се очигледни, пресекот на МДФ има иста боја и рамномерна дистрибуција на честички.Површината е рамна, а обработката е едноставна;Структурата е компактна, способноста за обликување е одлична, не е лесно да се деформира од влага, а содржината на формалдехид е мала.Постојат многу видови на табли за густина во бои и големини, а фабриката може да ги приспособува производите што ги задоволуваат очекувањата на клиентите според потребите на различни клиенти.

Карактеристики и предности

■ FSC и ISO сертифициран (сертификатите се достапни на барање)

■ Јадро: топола, јадро од тврдо дрво, јадро од еукалиптус, бреза или комбинирано јадро

■ Боја: колку што ви треба

■ Лепак: WBP меламин лепак или WBP фенолен лепак

■ Лесно се завршува и обработува

■ Еден вид убава украсна табла

■ Површината на плочата за густина може да се обложи со фурнир на различни материјали

■ Да се ​​користи во инженерството за архитектонска декорација

■ Одлични физички својства, хомоген материјал, без проблеми со дехидрација

Параметар

 

Ставка Вредност Ставка Вредност
Место на потекло Гуангкси, Кина Површина мазна и рамна
Име на брендот Чудовиште Карактеристика стабилни перформанси, отпорен на влага
Материјал дрвени влакна Лепак WBP меламин, итн
Јадро топола, тврдо дрво, еукалиптус Стандарди за емисија на формалдехид: E1
Одделение прва класа Содржината на влага 6% ~ 10%
Боја примарна боја Клучни зборови МДФ плоча
Големина 1220*2440мм MOQ 1*20 ГП
Дебелина 2mm до 25mm или како што се бара Услови за плаќање: T/T/ или L/C
Употреба Затворен Време на испорака во рок од 15 дена по добивањето на депозитот или оригиналниот L/C

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • High Density Board/Fiber Board

   Табла со висока густина/табла со влакна

   Детали за производот Бидејќи овој вид дрвена плоча е мека, отпорна на удари, висока јачина, униформа густина по притискање и лесна повторна обработка, тој е добар материјал за изработка на мебел.Површината на медијапанот е мазна и рамна, материјалот е фин, изведбата е стабилна, работ е цврст и лесно се обликува, избегнувајќи ги проблемите со распаѓање и изедени од молци.Тој е супериорен во однос на честичките по цврстина на свиткување и в...