Висококвалитетна иверица со црн филм за изградба

Краток опис:

Овој висок квалитетцрн филм со кои се соочува иверицаза изградба може да биде еднократно топло цедено,или два пати топло цедено.Главно се користи за изградба на бетон, куќи, мостови, училишта, болници, проекти за зачувување на водата и други проекти.Површината на висококвалитетната иверица со црн филм е многу мазна и светла, така што покажува многу добри перформанси на расклопување при истурање бетон.


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Нема празнини од страната за да се спречи влегувањето на дождовницата.Има добри водоотпорни перформанси и површината не е лесно да се збрчка.Затоа, се користи почесто од обичните ламинирани панели.Може да се користи во области со сурови временски услови и не е лесно да се распука и да не се деформира.

Ламинатите со црн филм се главно 1830mm*915mm и 1220mm*2440mm, кои можат да се произведат според барањата за дебелина на 8-11 слоеви на клиенти.Секундарната топла преса се користи за израмнување за да се обезбеди униформност на шаблонот, добра цврстина и вискозност на врзување и униформност.

Најчесто поставувани прашања

1. Пукнатини: Причини: пукнатини на панели, пукнатини на гумени плочи.Превентивни мерки: При скрининг (при изборот на табли), обрнете внимание да ги издвоите, да ги заштитувате пластичните недеструктивни плочи и уредно да ги распоредите.

2. Преклопување: Причина: пластична табла, сува даска, полнењето е преголемо (интервалот е преголем (премал).

3. Бело истекување: Причина: Не е доволно униформно кога црвеното масло ќе се помине еднаш или двапати.Превентивни мерки: За време на проверката, рачно додадете црвено масло.

4. Експлозивна плоча: Причина: влажната плоча (пластичната табла) не е доволно сува.Мерки на претпазливост: Проверете ги дрвените јадра кога испраќате.

5. Површината на таблата е груба: Причина: пополнете ја дупката, опашката на ножот од таблата од дрво е потенка.Превентивни мерки: обидете се да изберете рамна плочка со јадро од дрво.

Компанијата

Нашата трговска компанија Xinbailin главно делува како агент за градежната иверица директно што се продава од фабриката за дрво Monster.Нашата иверица се користи за изградба на куќи, греди на мостови, изградба на патишта, големи бетонски проекти итн.

Нашите производи се извезуваат во Јапонија, ОК, Виетнам, Тајланд итн.

Има повеќе од 2.000 градежни купувачи во соработка со Monster Wood индустријата.Во моментов, компанијата се стреми да ги прошири своите размери, фокусирајќи се на развојот на брендот и создавање добра средина за соработка.

Загарантиран квалитет

1.Сертификација: CE, FSC, ISO, итн.

2. Изработен е од материјали со дебелина од 1,0-2,2мм, што е 30%-50% поиздржливо од иверицата на пазарот.

3. Основната плоча е направена од еколошки материјали, униформа материјал, а иверицата не врзува празнина или искривување.

Параметар

Место на потекло Гуангкси, Кина Главен материјал бор, еукалиптус
Број на модел Висококвалитетна иверица со црн филм за конструкции Јадро бор, еукалиптус или побарано од клиенти
Одделение Прва класа Лице/назад Црното
Големина 1830мм*915мм/1220мм*2440мм Лепак МР, меламин, WBP, фенолен
Дебелина 18 mm или по потреба Содржината на влага 5%-14%
Број на Plies 8-11 слоеви Време на испорака Во рок од 20 дена по потврдувањето на нарачката
Употреба Надворешни, градежни, греди на мостови итн. Пакување Стандардно пакување за извоз
Густина 500-700 kg/cbm Услови на плаќање T/T, L/C

 

FQA

П: Кои се вашите предности?

О: 1) Нашите фабрики имаат повеќе од 20 години искуство во производство на иверица со филм, ламинати, иверица за затворање, меламин иверица, честички, дрво фурнир, MDF плоча итн.

2) Нашите производи со висококвалитетни суровини и гаранција за квалитет, ние се продаваме директно во фабриката.

3) Можеме да произведуваме 20000 CBM месечно, така што вашата нарачка ќе биде испорачана за кратко време.

П: Дали би можеле да го испечатите името на компанијата и логото на иверица или пакувања?

О: Да, можеме да го испечатиме вашето сопствено лого на иверица и пакети.

П: Зошто избираме иверица со филм со лице?

О: Иверицата со фолија е подобра од железната мувла и може да ги задоволи барањата за конструирање на мувла, железните лесно се деформираат и тешко можат да ја вратат својата мазност дури и по поправка.

П: Која е иверица со најниска цена со филм?

О: Иверицата на јадрото на зглобот на прстите е најевтина по цена.Нејзиното јадро е направено од рециклирана иверица, така што има ниска цена.Иверица на јадрото на зглобот на прстите може да се користи само два пати во кофражни.Разликата е во тоа што нашите производи се направени од висококвалитетни јадра од еукалиптус/бор, што може да го зголеми времето на повторно користење за повеќе од 10 пати.

П: Зошто да изберете еукалиптус/бор за материјалот?

О: Дрвото од еукалиптус е погусто, потврдо и флексибилно.Боровото дрво има добра стабилност и способност да издржи страничен притисок.

Проток на производство

1.Суровина → 2.Сечење трупци → 3.Сушени

4. Лепак на секој фурнир → 5. Распоред на плочи → 6. Ладно пресување

7.Водоотпорен лепак/ламиниране →8.Топло пресување

9.Cutting Edge → 10.Spray Paint →11.Package


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • Black Film Color Veneer Board Film Faced Plywood for Concrete and Construction

   Црн филм во боја фурнир одбор Филм со лице Plywoo...

   Детали за производот Својства утврдени со механичко тестирање: стабилен квалитет, почетна адхезија ≧ 6N, добра отпорност на истегнување, високи перформанси, дрвената иверица не се деформира или искривува, висока стапка на повторна употреба.Дебелината на плочата е униформа и се користи специјален лепак.Осигурете се дека основната плоча е од степен А и дебелината на производот ги исполнува барањата.Иверицата не пука, има силен модул на еластичност, лесно се чисти и сече, цврста е и тврда, е ...

  • Brown Film Faced Plywood Construction Shuttering 

   Изградба на бленда со кафеав филм со кои се соочува иверица

   Опис на производот Нашата филмска иверица има добра издржливост, не е лесно да се деформира, не се искривува и може повторно да се употреби до 15-20 пати, што е еколошки и цената е прифатлива.Филмската иверица избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини;Се користи висококвалитетен и доволен лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Се користи нов тип машина за готвење за лепак за иверица за да се обезбеди еднообразно лепење...

  • 15mm Formwork Phenolic Brown Film Faced Plywood

   15 мм кофражни фенолни кафеави филм со кои се соочува иверица

   Опис на производот Површината на оваа иверица со фенолна кафеава фолија со кофражни 15 мм е високо отпорна на корозија и влага, мазна и лесно се лупи од кофражниот цемент и лесно се чисти.Јадрото е водоотпорно и нема да отече, доволно силно за да не се скрши.Рабовите на кафеавата филмска иверица се обложени со водоотпорна боја.Предности на производот • Димензија: ...

  • Fresh Water Formwork Film Faced Plywood

   Кофражни филм за свежа вода со кои се соочува иверица

   Предност 1. Без собирање, без оток, без пукање, без деформација при високи температурни услови, огноотпорни и огноотпорни 2. Силна варијабилност, практично склопување и расклопување, типот, обликот и спецификацијата може да се прилагодат според вашите барања 3. Ги има карактеристиките на анти-инсекти, антикорозија, висока цврстина и силна стабилност Компанија Нашата трговска компанија Xinbailin главно делува како возраст...

  • 18mm Film Faced Plywood Film Faced Plywood Standard

   Филм од 18 мм Филм со лице од иверица Стан...

   Опис на производот Иверицата со обвивка од 18 мм избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини;Се користи висококвалитетен и доволен лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип машина за готвење со лепак од иверица се користи за да се обезбеди еднолично четкање на лепилото и да се подобри квалитетот на производот.За време на производствениот процес, од вработените се бара разумно да ги распоредат таблите за да се избегне ненаучно усогласување на двојните табли, ...

  • Concrete Formwork Wood Plywood

   Бетонски кофражни Дрвена иверица

   Опис на производот Нашата филмска иверица има добра издржливост, не е лесно да се деформира, не се искривува и може повторно да се употреби до 15-20 пати, што е еколошки и цената е прифатлива.Филмската иверица избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини;Се користи висококвалитетен и доволен лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип машина за готвење со лепак од иверица се користи за да се...