Фабричка цена Директна продажба Еколошки одбор

Краток опис:

Со лепење на подлогата и површината се изработуваат плочи со меламинска облога, чии подлоги се честички, медијапан, иверица и сл.Површинските фурнири се главно домашни и увезени.Бидејќи тие се огноотпорни, против абење, водоотпорен третман со потопување, ефектот на употреба е ист како и композитниот дрвен под. Често се користи во декорацијата на внатрешни згради и разни мебел и кабинети, некои панели, ѕидови, кабинети, ламинати на кабинети , итн.


Детали за производот

Ознаки на производи

Даски со лице од меламин

Предностите на овој вид на дрвена табла сераменповршина, коефициентот на двострана експанзија на плочата е ист, не е лесно да се деформира, бојата е светла, површината е поотпорна на абење, отпорна на корозија, а цената е економична.

Карактеристики Наша предност

1.Внимателно избрани материјали

Од суровини до готови производи, внимателно ги одбравме материјалите и строго го контролиравме секој аспект од производството.Производите не се лесно да се деформираат, пукаат, се собираат и отекуваат.

2.Мезно и уредно

Не е лесно да се искриват и тапаат, уредни агли.

3.Униформа густина

Добра униформност, целосна внатрешна структура, висока цврстина на плочата.

4.Интимна услуга по продажбата

Може да се сече во различни големини според специфични барања.

Изведба

Изведба на меламинска декоративна табла од дрво:

1. Површинскиот слој може да има различни модели по желба, со светли бои, висока цврстина, отпорност на триење и добра отпорност на топлина.

2. Изведбата на хемиска отпорност е општа и може да се спротивстави на абразијата на општа киселина, алкали, маснотии, алкохол и други растворувачи.

3. Површината е мазна и чиста, лесна за одржување и чистење.

4.Меламинската плоча има одлични својства кои природното дрво не може да ги има, па затоа често се користи во внатрешната архитектура и украсувањето на различен мебел и кабинети.

5.Меламинската плоча е материјал за декорација на ѕидови.Некои луѓе користат меламински плочи за фалсификување на ламинат за декорација на подот, што е несоодветно.

Заеднички спецификации: 2440mm*1220mm, дебелина 11,5mm-18mm

Компанијата

Нашата трговска компанија Xinbailin главно делува како агент за градежната иверица директно што се продава од фабриката за дрво Monster.Нашата иверица се користи за изградба на куќи, греди на мостови, изградба на патишта, големи бетонски проекти итн.

Нашите производи се извезуваат во Јапонија, ОК, Виетнам, Тајланд итн.

Има повеќе од 2.000 градежни купувачи во соработка со Monster Wood индустријата.Во моментов, компанијата се стреми да ги прошири своите размери, фокусирајќи се на развојот на брендот и создавање добра средина за соработка.

Загарантиран квалитет

1.Сертификација: CE, FSC, ISO, итн.

2. Изработен е од материјали со дебелина од 1,0-2,2мм, што е 30%-50% поиздржливо од иверицата на пазарот.

3. Основната плоча е направена од еколошки материјали, униформа материјал, а иверицата не врзува празнина или искривување.

Параметар

Место на потекло Гуангкси, Кина
Име на брендот Чудовиште
Број на модел штици со соочување со меламин
Одделение Оценка 5А
Големина 2440мм*1220мм
Дебелина 11,5мм-18мм
Содржината на влага 5%-14%
Главен материјал еукалиптус, тврдо дрво итн.
Лице/назад 2 странични полиестер / меламин хартија
Лепак WBP лепак, меламин лепак, MR, фенолен, итн.
Густина 620-680 kg/cbm
Пакување Стандардно пакување за извоз на палети
MOQ 1 * 20 GP.Помалку е прифатливо

FQA

П: Кои се вашите предности?

О: 1) Нашите фабрики имаат повеќе од 20 години искуство во производство на иверица со филм, ламинати, иверица за затворање, меламин иверица, честички, дрво фурнир, MDF плоча итн.

2) Нашите производи со висококвалитетни суровини и гаранција за квалитет, ние се продаваме директно во фабриката.

3) Можеме да произведуваме 20000 CBM месечно, така што вашата нарачка ќе биде испорачана за кратко време.

П: Дали би можеле да го испечатите името на компанијата и логото на иверица или пакувања?

О: Да, можеме да го испечатиме вашето сопствено лого на иверица и пакети.

П: Зошто избираме иверица со филм со лице?

О: Филмската иверица е подобра од железната мувла и може да ги задоволи барањата за конструирање на мувла, железните лесно се деформираат и тешко можат да ја вратат својата мазност дури и по поправка.

П: Која е иверица со најниска цена со филм?

О: Иверицата на јадрото на зглобот на прстите е најевтина по цена.Нејзиното јадро е направено од рециклирана иверица, така што има ниска цена.Иверица на јадрото на зглобот на прстите може да се користи само два пати во кофражни.Разликата е во тоа што нашите производи се направени од висококвалитетни јадра од еукалиптус/бор, што може да го зголеми времето на повторно користење за повеќе од 10 пати.

П: Зошто да изберете еукалиптус/бор за материјалот?

О: Дрвото од еукалиптус е погусто, потврдо и флексибилно.Боровото дрво има добра стабилност и способност да издржи страничен притисок.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • Top Quality Ecological board with Eucalyptus Poplar and Melamine Plates Material

   Најквалитетна еколошка табла со Eucalyptus Po...

   Детали за производот Површината на плочата е мазна, сјајна и тврда.Отпорен на абразија, отпорен на временски услови и влага и отпорен на најчесто користените хемикалии, разредена киселина и алкали.Површината лесно се чисти со вода или пареа.Може да се користи повеќе пати.''Меламин'' е едно од лепилата за смола што се користат во производството на вакви плочи.Откако хартијата со различни бои или текстури ќе се натопи во смолата, се дели на сурфање...