Градежна црвена штица/бетонска кофражна иверица

Краток опис:

Црвената табла иверица на инженерството има големи димензии и рамна површина.Оваа одлика може да го намали обемот на работа и нема потреба од премногу персонал за извршување на градежните операции за кофраж, истурање и валање.Тоа може да заштеди многу трошоци за работна сила.

Бојата на оваа градежна иверица е светла, чиста, мазна, а бојата може да биде црвена, црна, кафена или по потреба. Покрај тоа, логото може да се печати според барањата.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот

Нашата градежна црвена штица има добра издржливост, не е лесно да се деформира, не се искривува и може повторно да се употреби до 10-18 пати, што е еколошки и е достапно.

Црвената штица на зградата избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини; се користи висококвалитетен лепак/доволно лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип на машина за вриење лепило од иверица се користи за да се обезбеди еднообразно четкање на лепилото и да се подобри квалитетот на производот.

За време на производниот процес, од вработените се бара разумно да ги распоредат таблите за да се избегне ненаучно совпаѓање на двојни табли, натрупување на основни табли и прекумерни шевови помеѓу плочите.

Операцијата за производство ја прифаќа технологијата на ладно/топло пресување и строго ја контролира температурата на притискање, интензитетот на притисокот и времето на притискање за да се обезбеди добра цврстина на притисок на кофражот.

Производите поминаа низ голем број строги процедури за проверка на квалитетот, организирајте ја пратката по пакувањето.

Карактеристики

1. Изберете висококвалитетно борово дрво и дрво од еукалиптус како суровини, кои имаат мало пелтечење и добра цврстина и изберете фурнири со цело јадро;

2. Површинскиот слој е лепак од фенолна смола со силна водоотпорна изведба.Основната плоча прифаќа специјален лепак (тежината на лепилото што се користи за секој слој од плочата тежи 0,5 кг).И се користи лепилото слој-по-слој, кој има силни перформанси за врзување и може да го зголеми прометот на производот.

3. Имајќи ги карактеристиките на рамна површина, осветлување, висока јачина и лесна обработка

Параметар

Место на потекло: Гуангкси, Кина Главен материјал: бор, еукалиптус
Име на брендот: Чудовиште Јадро: бор, еукалиптус или побаран од клиенти
Број на модел: бетонска кофражна иверица Лице/назад: црвено (лого може да печати)
Оценка/Уверение: Прва класа/FSC или побарано Лепак: МР, меламин, WBP, фенолен
Големина: 1830x915mm/1220x2440mm Содржината на влага: 5%-14%
Дебелина: 11mm~18mm или по потреба Густина 600-675 kg/cbm
Број на Plies 8-11 слоеви Пакување стандардно пакување за извоз
Толеранција на дебелина +/-0,3 мм MOQ: 1 * 20 GP.Помалку е прифатливо
Употреба: на отворено, градежништво, пат итн Услови на плаќање: T/T, L/C
Време на испорака: во рок од 20 дена по потврдувањето на нарачката    

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • Phenolic Red Film Faced Plywood for Construction

   Иверица со фенолен црвен филм за изградба

   Карактеристики на процесот 1. Користете добри борови и еукалиптус со цели јадра, и нема дупки во средината на празните табли по пилањето;2. Површинската обвивка на кофражот на зградата е лепак од фенолна смола со силни водоотпорни перформанси, а основната плоча усвојува три лепак за амонијак (еднослојниот лепак е до 0,45 KG) и се усвојува лепак слој по слој;3. Прво ладно цедено, а потоа топло цедено, и притиснато двапати, шаблонот за градба ...

  • 18 mm Red Phenolic Plywood Rate Online

   18 mm црвена фенолна иверица стапка онлајн

   Опис на производот Целосното јадро на еукалиптус има висока јачина, добра носивост, нема апсорпција на влага и мал коефициент на проширување на температурата, така што нема да се деформира.Погоден е за големи проекти и лесно се ослободува филмот и нема појава на сврзување со бетонската површина по пуштањето на филмот.Оваа иверица со обоена црвена филм е направена со 2 пати топло пресување, со висока густина, висока цврстина...

  • 12mm Red Film Faced Plywood for Construction

   12 мм црвен филм со лицето иверица за изградба

   Опис на производот Целосното јадро на еукалиптус има висока јачина, добра носивост, нема апсорпција на влага и мал коефициент на проширување на температурата, така што нема да се деформира.Погоден е за големи проекти и лесно се ослободува филмот и нема појава на сврзување со бетонската површина по пуштањето на филмот.Оваа иверица со обоена црвена филм е направена со 2 пати топло пресување, со висока густина, висока цврстина...

  • 18 Mm Veneer Pine Shutter Plywood

   18 мм фурнир Бор бленда иверица

   Карактеристики на процесот 1. Користете добри борови и еукалиптус со цели јадра, и нема дупки во средината на празните табли по пилањето;2. Површинската обвивка на кофражот на зградата е лепак од фенолна смола со силни водоотпорни перформанси, а основната плоча усвојува три лепак за амонијак (еднослојниот лепак е до 0,45 KG) и се усвојува лепак слој по слој;3. Прво ладно цедено, а потоа топло цедено, и притиснато двапати, се лепи иверицата...

  • Phenolic Board for Building Exterior Walls

   Фенолна табла за градење на надворешни ѕидови

   Опис на производот Суровините што се користат за фенолната плоча за надворешни ѕидови се, исто така, панели со јадро од еукалиптус и борови панели, меламин лепак, со униформа структура, а на површината се користи фенол лепак, со првокласни борови панели, што ја прави површината мазна , водоотпорен и отпорен на абење, се користат и остри алатки.Тешко чипкање, сечење, дупчење, лепење, забивање клинци без никаков проблем.Покрај тоа, дрвото од еукалиптус ж...

  • Paint Red Glue Faced Shuttering Plywood

   Насликајте ја иверицата за бленда со лице со лепак со црвена боја

   Детали за производот Изберете висококвалитетни материјали за производство, контролирајте го квалитетот од изворот, 28 процедури и генијална изработка.Два пати притискање, димензионирање со голема прецизност, пет пати преглед, за да се осигура дека секој шаблон може да достигне висококвалитетна и стабилна состојба.Се вршат строги инспекции од влегувањето во фабриката до излегувањето од фабриката, привлекување клиенти со одличен квалитет, обликување на бенч марки на Гуангкси...