20 годишно искуство во изработка на градежно дрво кофражни

Производи

 • Бетонски кофражни Дрвена иверица

  Бетонски кофражни Дрвена иверица

  Опис на производот Нашата филмска иверица има добра издржливост, не е лесно да се деформира, не се искривува и може повторно да се употреби до 15-20 пати, што е еколошки и цената е прифатлива.Филмската иверица избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини;Се користи висококвалитетен и доволен лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип машина за готвење со лепак од иверица се користи за да се обезбеди еднообразно четкање на лепилото и да се подобри квалитетот на производот.Д...

 • Градежна црвена штица/бетонска кофражна иверица

  Градежна црвена штица/бетонска кофражна иверица

  Детали за производот Нашата градежна црвена штица има добра издржливост, не е лесно да се деформира, не се искривува и може повторно да се употреби до 10-18 пати, што е еколошки и е достапно.Црвената штица на зградата избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини; Се користи висококвалитетен лепак/доволно лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип на машина за вриење лепило од иверица се користи за да се обезбеди еднообразно четкање на лепилото и да се подобри квалитетот на производот.За време на продуктивното...

 • Водоотпорна зелена ПП пластична фолија со кофражни иверица

  Водоотпорна зелена ПП пластична фолија со кофражни иверица

  Детали за производот Овој производ главно се користи во високи комерцијални згради, покриви, греди, ѕидови, столбови, скали и темели, мостови и тунели, проекти за заштита на вода и хидроенергија, рудници, брани и подземни проекти.Иверица обложена со пластика стана новиот фаворит на градежната индустрија поради нејзината заштита на животната средина и заштедата на енергија, економичноста на рециклирање и економските придобивки, како и хидроизолација и отпорност на корозија.Осум предности 1. Мазна и чиста ...

 • Водоотпорна табла

  Водоотпорна табла

  Детали за производот Покрај ПВЦ, неговите суровини вклучуваат калциум карбонат, стабилизатор и други хемикалии.Со цел да се произведе подобра водоотпорна плоча, нашата компанија вклучува целосен сет на напредна автоматизација, опрема за производство со висок капацитет и технологија во однос на технологијата на производство.Продолжуваме да иновираме, користиме висококвалитетни основни и површински материјали и се надеваме дека ќе им обезбедиме на клиентите дома и во странство нови и еколошки производи.Се додека имате потреба...

 • 18 мм филм со иверица Филм со иверица со соочува Стандард

  18 мм филм со иверица Филм со иверица со соочува Стандард

  Опис на производот Иверицата од 18 мм се избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини;Се користи висококвалитетен и доволен лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип машина за готвење со лепак од иверица се користи за да се обезбеди еднолично четкање на лепилото и да се подобри квалитетот на производот.За време на производствениот процес, од вработените се бара разумно да ги распоредат таблите за да се избегне ненаучно совпаѓање на двојни табли, редење на основни табли и прекумерни шевови меѓу ...

 • Најквалитетна фурнирска табла во црвена боја со материјал од бор и еукалиптус

  Најквалитетна фурнирска табла во црвена боја со материјал од бор и еукалиптус

  Детали за производот Црвената табла е направена и обликувана преку 28 процеси, два пати на пресување, пет пати на проверка и висока прецизност со фиксна должина пред пакувањето.Својства утврдени со механичко тестирање, како мазна боја и униформа дебелина, без лупење, добра еластичност, цврстина на отстапување, сила на удар, крајна цврстина на истегнување, против деформација, цврстина, висока стапка на повторна употреба, водоотпорен, огноотпорен, отпорен на експлозија и е лесно се олупи по нормална употреба.Погоден е за...

 • Супер мазна филмска иверица со лицето

  Супер мазна филмска иверица со лицето

  Опис на производот Изберете го материјалот според вашите потреби: Општо земено, панелите се бор, еукалиптус, топола и бреза, затоа ве молиме разберете ја разликата помеѓу овие материјали при купувањето.Следно е да се избере основната табла.Висококвалитетната градежна иверица обично ги користи општопознатите „намирници“ како основна табла, но некои компании допингуваат за да користат отпад од трето ниво како основна табла.Сепак, долната табла генерално има повеќе вдлабнатини, а бројот на повторени ...

 • Плочка од МДФ/Табла за густина

  Плочка од МДФ/Табла за густина

  Детали за производот Општо земено, МДФ се користи како основен материјал за ПВЦ адсорпциони панели на вратите.Подетално, МДФ се користи во простории за складирање, кабинети за чевли, капаци на врати, капаци на прозорци, первази итн. МДФ има широк спектар на примени во индустријата за мебел за домови.Неговите предности се очигледни, пресекот на МДФ има иста боја и рамномерна дистрибуција на честички.Површината е рамна, а обработката е едноставна;Структурата е компактна, способноста за обликување одлична, е...

 • Кинески производители на големо домашно иверица - Бетонска кофражна иверица со соочува со меламин - Ксинбаилин

  Кинески производители на големо домашно иверица - Бетонска кофражна иверица со соочува со меламин - Ксинбаилин

  Опис на производот Нема празнини на страната за да се спречи навлегување на дождовница.Има добри водоотпорни перформанси и површината не е лесно да се збрчка.Затоа, се користи почесто од обичните ламинирани панели.Може да се користи во области со сурови временски услови и не е лесно да се распука и да не се деформира.Ламинатите со црн филм се главно 1830mm*915mm и 1220mm*2440mm, кои можат да се произведуваат според барањата за дебелина на 8-11 слоеви на клиенти.Секундарната топла ...

 • Кинески фабрики за иверица со соочување со меламин на големо - Градежно затворање со кафеав филм со соочување со иверица - Ксинбаилин

  Кинески фабрики за иверица со соочување со меламин на големо - Градежно затворање со кафеав филм со соочување со иверица - Ксинбаилин

  Опис на производот Нашата филмска иверица има добра издржливост, не е лесно да се деформира, не се искривува и може повторно да се употреби до 15-20 пати, што е еколошки и цената е прифатлива.Филмската иверица избира висококвалитетен бор и еукалиптус како суровини;Се користи висококвалитетен и доволен лепак и опремен со професионалци за прилагодување на лепилото;Нов тип на машина за готвење со лепак за иверица се користи за да се обезбеди еднолично четкање на лепилото и да се подобри производот q...

 • Кинески фабрики за меламин за иверица на големо - Филм за кофраж за свежа вода со соочување со иверица - Ксинбаилин

  Кинески фабрики за меламин за иверица на големо - Филм за кофраж за свежа вода со соочување со иверица - Ксинбаилин

  Предност 1. Без собирање, без оток, без пукање, без деформација при високи температурни услови, огноотпорни и огноотпорни 2. Силна варијабилност, практично склопување и расклопување, типот, обликот и спецификацијата може да се прилагодат според вашите барања 3. Ги има карактеристиките на анти-инсекти, антикорозија, висока цврстина и силна стабилност Параметар Арт.

 • Кинеска големопродажба на иверица има добавувачи - Црн бразилски филм со лицето на иверица за изградба - Ксинбаилин

  Кинеска големопродажба на иверица има добавувачи - Црн бразилски филм со лицето на иверица за изградба - Ксинбаилин

  Опис на производот Нема празнини на страната за да се спречи навлегување на дождовница.Има добри водоотпорни перформанси и површината не е лесно да се збрчка.Затоа, се користи почесто од обичните ламинирани панели.Може да се користи во области со сурови временски услови и не е лесно да се распука и да не се деформира.Ламинатите со црн филм се главно 1830mm*915mm и 1220mm*2440mm, кои можат да се произведуваат според барањата за дебелина на 8-11 слоеви на клиенти.Секундарниот...

Верувајте ни, одберете не

За нас

 • 厂区2
 • 仓库
 • 生产车间
 • 1_副本

Краток опис:

Guangxi Guigang Monster Wood Industry Co., Ltd. е производител на иверица и иверица од големи размери. Нашата компанија зафаќа повеќе од 170000 квадратни метри, а вкупната инвестиција е повеќе од 2 милиони.Имаме 66 професионални техничари, околу 200 квалификувани работници. Имаме сопствена трговска компанија: Guangxi Xinbailin International Trade Co., Ltd.Извоз на секаков вид производи од дрво. Напредната опрема за производство и тестирање е неопходна гаранција за производство на висококвалитетни производи, компанијата придава големо значење на модернизацијата на производната опрема за да се осигура дека сме на водечко ниво во индустријата.Купивме 40 напредни производни линии, годишната производствена способност е 250000 cbm (600000 парчиња).Производите може да се продаваат во Азија, Америка, Блискиот Исток, Африка, Европа итн.Нашата компанија одржува добра вера „засекогаш и создава прекрасни заедно со сето срце, рака со рака, со цел да ги обезбеди најдобрите производи и услуги“.

Некои информации за компанијата

Evens и News

 • Што е иверица со црн филм?

  Иверица со црн филм, исто така наречена бетонска иверица, формална или морска иверица.Отпорен е на напади од корозија и вода, лесно се комбинира со други материјали и лесно се чисти и сече.Обработката на рабовите на иверицата со водоотпорна боја го прави многу отпорен на вода и абење....

 • Филм иверица со чиста вода

  Специфични детали за иверица со филм со чиста вода: Име иверица со филм со чиста вода Големина 1220*2440мм(4'*8'),915*1830мм (3'*6') или по барање Дебелина 9~21мм Толеранција на дебелина +/-0,2мм ( дебелина<6мм) +/-0,5мм (дебелина≥6мм) Третман за површински фурнир за лице/заден бор Полиран/Не-Поли...

 • Висока употреба на иверица

  Иверица за фурнир од пластична фолија Green tect PP е висококвалитетна иверица, површината е покриена со ПП (полипропилен) пластична фолија, која е водоотпорна и отпорна на абење, мазна и сјајна и има одличен ефект на леење.Избраниот бор користи дрво како панел, еукалиптус како јадро, ...

 • Monster Wood во август

  Со влегување во август, втората половина од фабриката за градежни кофражни полека зајакнува и ќе достигне период на висока инциденца, бидејќи дождот во втората половина од годината е многу помал од оној во првата половина од годината.Во жешкото лето сончевата светлина е силна, а суровата ма...

 • Како да изберете иверица

  Пред два дена, еден клиент рече дека многу од иверицата што ја добил се разложени во средината и дека квалитетот е многу лош.Ме консултираше како да ја идентификувам иверицата.Му одговорив дека производите вредат секој денар, цената е преефтина, а квалитетот нема да биде многу залог...

 • линк (2)
 • линк (3)
 • врска (9)
 • линк (10)
 • линк (6)
 • линк (8)
 • линк (5)
 • линк (11)
 • линк (4)
 • линк (7)
 • 3_10160942446332
 • линк (12)
 • линк (1)